Obsah fóra Fórum Spolku Fórum Spolku
Diskuzní fórum Aethanova Spolku
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Stížnost - Artuhr vs. Leila
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
odeslat nové téma   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum Spolku -> Diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hellmaster
Lord Death


Založen: 21. 10. 2003
Příspěvky: 4905
Bydliště: Bezhrobovec

PříspěvekZaslal: po duben 17, 2006 9:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, možná ho jen odsuzuješ tak jak je to přirozené a jak by to sedělo na 20 lidí kteří něco takového udělají a obhajují to jako Leny...jenže třeba Leny je ten 21. člověk u kterýho ten postoj není způsobem jak něco schovat nebo oficiálně o důvodnit, ale u kterýho je to jen důsledkem té snahy být fér, bohužel špatně chápané. Myslím že s tím to tedy asi můžeme uzavřít.

Ještě si neodpustím jednu maličkost, nikoliv jménem Spolku ale svým jménem.
Jsou tu dva postoje:
1) Kamarádit a bratříčkovat se ve hře za PK i za modráky podle toho co za hráče je hraje a smazávat tak rozdíl mezi modrými a červenými.
2) Snažit se udržet pevnou linii mezi modrými a červenými postavy tak, aby pokud možno tyto postavy spolu neměly nic společného.
Obě tyhle verze mají svoje plusy a mínusy a každému prostě sedne něco jiného.
V případě 1) je výhodou že je to mnohem jednodušší a nemůžete tím napáchat svým blízkým tolik škody. Nevýhodou je, že je tam obrovskej prostor k různým falešnostem a pomluvám, falešným nařčením apod. Hezkým příkladem je stav současné PvP (hlavně tedy PKvsModrý) scény, protože takovýhle postoj má vůči těmhle situací velká část hráčské obce která tu PvP scénu tvoří. Tenhle přístup je důvodem, proč mě několikrát doběhla v dungu modrá výprava a následně po nich PKčka - bohužel jsem asi nebyl jejich kamarád. To že někteří lidé automaticky v dungu kopou když je někdo dožene je důsledek tohohle postoje. To v tom druhém postoji nepotkáte.
Výhodou 2) je skutečně veliká férovost vůči lidem (každý měřen stejným metrem) a za určitých předpokladů to může fungovat jako zpestření hry. Navíc zaručuje to, že každý ví na čem je, nedočkáte se žádného nepříjemného překvapení a není tu prostor pro tu slizskost zmíněnou v mém předchozím postu - možnost spolehnutí na toho hráče. Nevýhodou je, že je těžké to zvládnout a často se člověk setká s nepochopením ze strany lidí + je tu kladen veliký důraz na férovost a čestnost jednotlivce, což často bývá nežádoucím rizikem. Nezanedbatelnou nevýhodou je taky fakt, tento postoj může působit tvrdě vůči přátelům. Na druhou stranu - myslím že ti přátelé by pro to, vzhledem že jde o hru, měli mít pochopení.

Tím jsem asi protentokrát vyčerpal první várku myšlenek a hlubší diskuze na fóru už snad není potřeba.
_________________
Hellmaster, posel Aethanův, Představený Spolku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ursus
Titán


Založen: 22. 04. 2004
Příspěvky: 1560
Bydliště: Na tomto světě už nebydlí

PříspěvekZaslal: po duben 17, 2006 9:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nicméně DP není ani non-RP server! Právě v toleranci ke všem skupinám hráčů spočívá unikátnost tohoto serveru, která nesutále láká nové a nové lidi k tomu, aby zde hráli.
Stejně tak jako nelze ignorovat skupinu hráčů pvp, nelze přehlížet ani hráče, kteří mají rádi rp.

Docela by mě zajímalo, co si představuješ pod pojmem "alternativní pojetí rp"? To si z nás snad děláš srandu, nebo nám ukazuješ, že jsi se naučil nové slovo, jen ještě nevíš, jak jej správně použít, ne?

Buďme realisté, já si myslím, že se to tady vyjasnilo. Postoj lidí si slyšel, dále zde asi není co řešit, alespoň, jestli jsem to dobře pochopil, ze strany Spolku. V guildě Spolek je Leny, až tě zabije Leny, stav se, můžeme si o tom promluvit. Pokud tě pojede nějaká Leila, o které ti někdo řekl, že to je shodou okolností taky hráč hrající Lenyho, tak tak si to vyřiď buď s Leilou, nebo s tím hráčem, pokud ti to tak vadí, ale ne s Lenym, to je postava, která v tomto sporu vůbec nebyla, neví o něm a nehodlá se do něj jakkoliv mísit.

Ani raději dále nebudu rozvádět, co znamená to "používá rp pro vlastní potřeby". Ano, používá rp pro vlastní pobavení. Je na tom něco špatně??? Můžeš si myslet, že se za hraní rolí jen schoval a v duchu je mu dobře, že udělal podraz na někoho, koho znal, to je tvé právo. Stejně jako je naším právem, myslet si, že tomu tak není, protože Leny tu stejnou roli hraje už pěkně dlouho a nezměnil své chování účelně, aby někomu uškodil, naopak, nezměnil jej, aby někoho nezvýhodnil.

EDIT: Mimochodem, to jsem to dopracoval, obhajuju člověka, který je mi z celého Spolku v názorech nejdále a ještě ve sporu, kdy něco provedl se svým red charakterem. To jsou mi věci. Laughing
_________________
Spoléhat na druhé je vždy ponižující, ale nemít nikoho, na něhož byste se mohli spolehnout, je ještě horší.
John Wyndham - Den trifidů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hellmaster
Lord Death


Založen: 21. 10. 2003
Příspěvky: 4905
Bydliště: Bezhrobovec

PříspěvekZaslal: po duben 17, 2006 9:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen bych se rád Artuhra zastal než se tu do něj všichni začnou opírat. Řešili jsme to trošku po ICQ a nejde o nějakou snahu nás nějak urážet nebo tak, celá ta věc nemá vyznít provokativně či urážlivě, tak ať to neskončí ve vzájemným osočování ;o).
_________________
Hellmaster, posel Aethanův, Představený Spolku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ursus
Titán


Založen: 22. 04. 2004
Příspěvky: 1560
Bydliště: Na tomto světě už nebydlí

PříspěvekZaslal: po duben 17, 2006 9:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Artuhr napsal:
...Jestli ma nekdo rp jako clonu nebo zaruku cisteho svedomi,at se na me nezlobi,ale to at radsi ciste prasi u cove modraky,protoze je to aspon prirozenejsi a nepokrytecky...

No, jsem rád, že jsi se nám vybarvil a my si můžeme o tobě udělat svůj obrázek.
Pokud budu mluvit za sebe. Můj a tvůj styl hraní se evidentně diametrálně odlišuje. Já pohrdám tvým, ty mým. Společnou řeč budeme hledat velmi těžko, zvláště po vyřčení tučně vyznačené pasáže, protože podle mého může říci jen docela ubohá existence. Doufám, že tě Leila příště nejen pojede, ale i pořádně lootne. Wink
_________________
Spoléhat na druhé je vždy ponižující, ale nemít nikoho, na něhož byste se mohli spolehnout, je ještě horší.
John Wyndham - Den trifidů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Patejl
Spider King


Založen: 03. 08. 2005
Příspěvky: 331
Bydliště: Jhelom

PříspěvekZaslal: po duben 17, 2006 9:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hellmaster napsal:
Jen bych se rád Artuhra zastal než se tu do něj všichni začnou opírat. Řešili jsme to trošku po ICQ a nejde o nějakou snahu nás nějak urážet nebo tak, celá ta věc nemá vyznít provokativně či urážlivě, tak ať to neskončí ve vzájemným osočování ;o).


Nemyslim si,ze by tu kdokoli Arthura chtel napadat ci osocovat Wink
Jen branime Lenyho(Leilu), protoze vime, ze hraje dobre RP a nikdy ho, dle meho nazoru, "nevyuzival ku svemu prospechu". Jen chceme rict, ze Lenyho zname lepe, coz je asi logicke Smile

P.S.: nemyslim to zle, ale musim te chytnout za slovo. Sam rikas, ze RP nehrajes, tak podle ceho usuzujes, ze ho Leny hraje spatne? Wink
_________________
Patejl,
"prskavka v plechovým balení"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ursus
Titán


Založen: 22. 04. 2004
Příspěvky: 1560
Bydliště: Na tomto světě už nebydlí

PříspěvekZaslal: po duben 17, 2006 9:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud bych mohl na Patejlovu otázku odpovědět obecně podle své dosavadní zkušenosti:
Normální hráč si myslí, že postava hrající RP se chová jako rytíř kulatého stolu, který je čestný, nikdy nelže, je pacifistou, chová se tak, aby byl s každým za dobŕe. Hráč RP je pak podle něj člověk, který se snaží psát "středověkou" mluvou za použití archaismů, je podivín a baví ho zejména kecat a povídat si, k čemuž z nepochopitelných důvodů používá mmorpg namísto chatu.

Osobně jsem zvědav, jak se tato obecná odpověď liší od té konkrétní.
_________________
Spoléhat na druhé je vždy ponižující, ale nemít nikoho, na něhož byste se mohli spolehnout, je ještě horší.
John Wyndham - Den trifidů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Artuhr
Headless


Založen: 17. 04. 2006
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: po duben 17, 2006 10:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ursus napsal:
Artuhr napsal:
...Jestli ma nekdo rp jako clonu nebo zaruku cisteho svedomi,at se na me nezlobi,ale to at radsi ciste prasi u cove modraky,protoze je to aspon prirozenejsi a nepokrytecky...

No, jsem rád, že jsi se nám vybarvil a my si můžeme o tobě udělat svůj obrázek.
Pokud budu mluvit za sebe. Můj a tvůj styl hraní se evidentně diametrálně odlišuje. Já pohrdám tvým, ty mým. Společnou řeč budeme hledat velmi těžko, zvláště po vyřčení tučně vyznačené pasáže, protože podle mého může říci jen docela ubohá existence. Doufám, že tě Leila příště nejen pojede, ale i pořádně lootne. Wink

Ta tucna pasaz absolutne nevystihuje me hrani.Udal sem ji jako priklad,protoze nesnasim,kdyz se nekdo za neco schovava a pokrytecky se chova.
Pokud chce hrat rp pk,tak at hraje pure pk pokud na to ma.Pokud ne tak at si radsi vybere koho pojet a koho ne...Jstli nekdo pamatuje zacatky dp a hlaven pocatek pk.Tak pure pk pro me byly symbolem PK a jejich mentality.Od tech byla radost dostat pojezd,ale rozhodne ne od tohodle "RP" pojeti pk...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pajadin
Wyrm


Založen: 28. 01. 2004
Příspěvky: 2083
Bydliště: Hotel v Magnicii(Žďár nad Sázavou)

PříspěvekZaslal: po duben 17, 2006 10:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Rolling Eyes
_________________
Pajadin, Člen Spolku
Obchodník - milovník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Delarock
Harpy


Založen: 01. 02. 2005
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: po duben 17, 2006 10:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Artu muzes bejt jeste rad, hodne lidi by te za to ze do PK zacnes hucet jeho modre postavy mohlo neprijemne prekvapit. Ty RP nehrajes a osobne si myslim ze o tom vis asi tolik jako ja, kulovy. Je docela ubohy psat na forum guildy ve ktery je modra postava a jeste si vubec dovolit mu za to rikat real prase a podobne. Kdyz sem jeste behal tak mi par takovejch lidi psalo na forum guildy taky, kdovi jaky sme kamaradi, jak sme spolu byli v xyz dungu atd., tohle je presne to samy a prestoze te beru jako trochu blizsiho hrace, nazor na to mam stejnej.
_________________
Delarock, The PK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Retromancer
Mirror Spider


Založen: 17. 11. 2003
Příspěvky: 473
Bydliště: Domek v pustine...

PříspěvekZaslal: po duben 17, 2006 10:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No tohle je ale tuna neskutecnyho balastu. Jedni tu mluvi o Role Playingu a druzi o pojezdech modrych rangeru za PK. Melo by se to nejak srovnat,

Arthure - meles nesmysly, je sice hezke, ze obe dve postavy hraje jeden clovek, ale to je asi takovy argument, jako ze DP a DP2 bezi na stejnych serverech.

!!ALE!! ten hrac dokaze chovani svych postav rozlisovat, jsi to pouze TY kdo to nedokaze. Pokud ti PK vadi, jdi hrat jinam a pokud ti vadi RP, jdi hrat Diablo. Me osobne (osobni nazor) prijdes jako klasickej DP hrdina, ktery nekde musi hazet spinu na hrace, kterej byl jednou v PvP lepsi nez ty.

Nastvanej jsem byl taky, a to na mnoha PKcka, ale abych nekam na fora psal o tom, jakej neskutecnej previt je ten hrac a neprimo pozadoval vylouceni jeho postavy (mimochodem uplne jine) z uplne cizi guildy - z toho mi zustava stat.... rozum samozrejme.

EDIT : ten clovicek nademnou, jako HRAC, to je jeden z lidi, u kterych jsem byl velice prekvapen rozdilnosti jeho postav - a presto ze jeho PK jsem nejak nemusel a dokonce jsem ho tusim nekde v afektu necestne vyguardoval pote co me on naopak v cestnem souboji zabil, tak proti takovemu hraci nemuzu rict ani slovo a cejtil bych se dost hloupe, kdybych to nekde zkousel. Uz proto, ze ja bych takoveho rozlisovani svych postav asi nebyl schopen Embarassed
_________________
Retromancer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí    Obsah fóra Fórum Spolku -> Diskuze Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

Chronicles phpBB2 theme by Jakob Persson (http://www.eddingschronicles.com). Stone textures by Patty Herford.