Obsah fóra Fórum Spolku Fórum Spolku
Diskuzní fórum Aethanova Spolku
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Maturita
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 17, 18, 19  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Fórum Spolku -> Diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ghastly
Orc


Založen: 23. 05. 2004
Příspěvky: 182

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2005 5:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ursus napsal:
Já se dneska byl poprvé kouknout na to, jak taková maturita vypadá a byl jsem velmi překvapen. Není to vůbec tak hrozné, jak jsem si myslel a jak nám vštěpují profesoři do hlavy.


Hihihi... vzpomínám si, jak jsem na potítku při zkoušce z ruského jazyka zaslechl našeho zkoušejícího profesora, jak hází lano zoufalé kámošce, která po 10-ti minutách skončila s odříkáváním nabiflovaných ruských frází větou: "Řekněte to ještě jednou, ale pomaleji." On to řekl rusky - předsedkyně komise byla matikářka, takže nerozumněla (tedy alespoň se tak tvářila).
Nu a kámoška odmaturovala Laughing

A moje památná definice při zkoušce z fyziky: "Povrchová síla je síla, která působí na povrchu" nutí bývalého třídního k záchvatům zoufalého pokašlávání ješte dnes Laughing

Ale co - nadarmo se neříká, že maturita je pašování blbců přes práh dospělosti Wink
_________________
Ghastly, Adept Spolku, tulák a dobrodruh
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ursus
Titán


Založen: 22. 04. 2004
Příspěvky: 1560
Bydliště: Na tomto světě už nebydlí

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2005 5:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Má oblíbená profesorka říká: "Polovina známky je studentova a ta druhá půlka patří profesorovi." Má svatou pravdu. Už se objevili profesoři, kteří mi dokázali některé předměty svým přístupem doslova znechutit. Ale to je asi na jiné povídaní...
_________________
Spoléhat na druhé je vždy ponižující, ale nemít nikoho, na něhož byste se mohli spolehnout, je ještě horší.
John Wyndham - Den trifidů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Vilgerius
Strašidlo


Založen: 21. 10. 2003
Příspěvky: 2599
Bydliště: Onen svět

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2005 5:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Infidlo napsal:
Tak to sdílím obdobný názor, ale s tvým otcem. Dnes nikdo nechce středoškoláky. Všude se bere ohled na to, jestli máš vysokoškolské vzdělání a jaké. Dnes jsem měla pohovor na možná budoucí zaměstnání. První dotaz byl, vy budete Bc, že? A plánujete dodělat magisterské studium? Zkrátka ani Bc nestačí ...

No, ja v praci nadhodil, ze mozna pujdu na skolu a sef znejistel, uklidnil se, az kdyz jsem rekl, ze na dalkove.

Jak co - blbe budete delat pravnika, nebo doktora, bez diplomu.
Na druhou stranu kdyz se podivam u nas ve firme po programatorech, provozacich, spravcich site, obchodacich - VS neni podminkou a vsichni ho tam ani nemame Smile

A penize? Nevim, zda by mi na teto praci dali vic penez jen za to, ze mam diplom. Pochybuji. Kazdopadne to co mam mi staci na to, abych mohl v dohledne dobe uvazovat o hypotece na byt. Coz se o sestre, ktera zrejme za rok bude mit 2 vysoke skoly, rici neda - pujde asi do skolstvi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bereg Sunrise
Titán


Založen: 19. 11. 2003
Příspěvky: 1594
Bydliště: Wild of Northern Territory

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2005 6:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasil bych s Hellmasterem, muj kamarad nedodelal MATFYZ a skoncil jeste pred bakalarem cili ma jen stredoskolske vzdelani, prvni praci dostal u Tesca, kde mel plat vice nez dobry na nastupujiciho (sluzebni auto a mobil), po roce prestoupil do Microsoftu a zabyva se opravami neceho po Evrope, lítá po Spanelsku, Anglii, Nemecku apod., ted odlétá do Ameriky. Takze stredoskolak a zije si dost dobre, vice nez dobre. Takova vyjimka potvrzujici pravidlo ze titul se nerovna penize.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nosferatu
Walking Carcass


Založen: 07. 07. 2004
Příspěvky: 866
Bydliště: The Wayfarer`s Inn, Izba č.1, Britain

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2005 8:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Titul pomoze k rychlejsiemu startu...obvykle.Potom je to o schopnostiach a o tom,ako ich dotycny vie predat.Na tom vzdy zalezi - ked je niekto tutko,moze byt z neho aj druhy Einstein,ale ked neviem predat svoje vedomosti,je mu to v celku na nic.
_________________
Nosferatu - Plánovač Výprav, Thesist of Brujah clan
Nadanie ucit se je dar;
Schopnost ucit se je sikovnost;
Ochota ucit se je volba;
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelnor
Arach


Založen: 24. 10. 2004
Příspěvky: 1003
Bydliště: Panská 1 =)

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2005 9:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ursi nesetkal sem se u nás na škole s jediným učitelem typu "potápeč". Byl sem se dívat, jak maturovali ostatní spolužáci a ať kdokoli cokoli nevěděl, prfáci je dycky podrželi.
U nás předseda komise fungoval jako zábavný element, pořád se na všecky smál, měl veselé průpovídky a situace značně odlehčoval, což mě opravdu těšilo a nebyl sem sám. A jak říkáš, ostatní tam byli jenom proto, že tam byli, nebo proto že stopovali čas.
Každopádně třeba takovou češtinu sem si vyloženě užil. Vytáhnul sem si sci-fi a film, to znamená otázku, kterou sem jednak nejvíc ze všech uměl a jednak mě opravdu bavila a její obsah mě zajímal. Po zkoušce sem si byl zapálit s předsedou a ten mně pověděl, že to byla radost poslouchat (to člověka potěší).
Takže shrnuto a podtrženo, nejdůležitější je nestresovat se, ten den si prostě užít a když se přece jen něco posere, tak zárí je taky termín.
_________________
Kelnor, Autarkis
The ageless shadow.
Člen Spolku

"Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znovu."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ursus
Titán


Založen: 22. 04. 2004
Příspěvky: 1560
Bydliště: Na tomto světě už nebydlí

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2005 10:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já se byl kouknout na češtině a student si vytáhl poezii 60. let. Než byste řekli švec, skočil ke Krylovi atd. Jak já se držel, abych byl zticha. Taková otázka by mě taky bavila. Bych dokázal těch 15 minut mluvit jen o tom Krylovi Smile.

EDIT: Když jsme u těch potápěčů - u nás na škole (je to pár let zpátky) si dvě angličtinářky navzájem jako přísedící potápěli studenty, aby si dokázaly, která z nich je lepší. Od té doby, co se na to přišlo (začalo to být podezřelé) spolu nezkouší.
_________________
Spoléhat na druhé je vždy ponižující, ale nemít nikoho, na něhož byste se mohli spolehnout, je ještě horší.
John Wyndham - Den trifidů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Timeo
Arach


Založen: 01. 12. 2003
Příspěvky: 1016
Bydliště: kde mne prepadne spanek, oficialne v Jhelomu

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2005 11:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Blahopreju... Maturoval jsem si na gymplu z Aj, Nj, Cj, Mat + chtel jsem za paty ZSV nebo vytvarku, ale zbytecnost a hlavne zbytecne uceni. Vytahl jsem si, co jsem chtel, prosel vyborne. Kdybych ale musel delat maturitu znovu, dal bych tomu dost vic. Co se mi osvedcilo, bylo si udelat pred svatakem tyden nemoc Smile. Na potapece jsem nenarazil (byli, ale jinde), zato treba z cestiny, kdyz jsem zasedl za potitko, prisla cestinarka (ne nase, ta zkousela) a rekla mi, co mam rict, kde to najdu v knihach a tak Smile Mazec nejvetsi. Nestresoval jsem se cele ty mesice, az tak 10 minut pred zacatkem zkouseni. Cele zkouseni vlastne jsem byl rudy v obliceji (poprve poradne v zivote;)) (oni mi to teda ty ucitele rekli az potom:)).

No, pak jsem si rekl, ze na vejsku nechci, neni nutna.. no, ale musim rict, ze s odstupem casu cim dal vic premyslim, ze se na skolu vratim (a to i presto, ze mam hodne dobre placenou praci a k tomu si cestuju). Vlastne na vetsinu veci takhle jsem mel moznost si udelat pohled az s casem.

Ono vlastne jak maturita, tak vyska je o papiru. (Vim, neni to tak jednoduche a cernobile, ale vysledek je ten papir). A papir je treba na opravdu hodne veci (vlastne bez maturitniho vysvedceni si pomalu ani neskrtnete, aspon si myslim).

Posledni vec... pamatujete, jak skolu prochodil Forrest Gump? Hahahha Wink

E: Kamarad, co neudelal na maturite matiku a chtel na Masarycku do Brna, vzali ho tam i bez toho! S tim, ze to v tom zari udela. A to ty predesle znamky (mat+fyz) nemel nijak uzasne.
_________________
Timeo.. zavaty v prachu na knihovne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lenka Hrubá
Titán


Založen: 14. 02. 2004
Příspěvky: 1692
Bydliště: jedna rakev v brněnským sklepě

PříspěvekZaslal: čt květen 19, 2005 12:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Fuj, kvůli papíru... ale jen pojd', obětuj 5 nebo víc let, a pak řekni, že ti za to ten papír stál... Ve VŠ jsou rozdíly, a to velký, i ve smýšlení těch, co tam studují, až mě to někdy i zarazilo. Asi nejlepší je si to zažít, protože oni lidi toho dost nakecaj.
(sem hodně utahaná, nevidím na očička, jdu udělat hají Wink)
_________________

Lenka Hrubá, vampírka, První dáma Spolku, Legenda
Žlutý andílek

- jsem Lenička, žlutá a maličká -
- mám nevlastní sestřičku, okrádá les, láká mladé jinochy a děsně zlobí, je to kleptomanka a trošku srmdí -
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gate keeper
Phoenix


Založen: 22. 10. 2003
Příspěvky: 1440
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 19, 2005 7:50 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Znam, cloveka, neudelal maturitu napoprvy a i presto se dostal na vejsku(renovovanou) udelal inzenyra a este si udela doktoranturu Smile. Takze o tom to opravdu neni.. je to jen o pristupu a o tom CHTIT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Fórum Spolku -> Diskuze Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 17, 18, 19  Další
Strana 8 z 19

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

Chronicles phpBB2 theme by Jakob Persson (http://www.eddingschronicles.com). Stone textures by Patty Herford.