Obsah fóra Fórum Spolku Fórum Spolku
Diskuzní fórum Aethanova Spolku
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nevysvetlitelne jevy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Fórum Spolku -> Diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vilgerius
Strašidlo


Založen: 21. 10. 2003
Příspěvky: 2599
Bydliště: Onen svět

PříspěvekZaslal: po červenec 18, 2005 8:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Leny-m napsal:
Mě osobně vrtá hlavou "Co kdybych..".

ano, proto nemam rad vylehani v dungu, protoze mi pak treba tyden vrta hlavou, co jsem mel udelat jinak, jak tomu slo zabranit a situaci vyresit... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dix
Phoenix


Založen: 10. 09. 2004
Příspěvky: 1449
Bydliště: Vlčí jeskyně(Nereknu)

PříspěvekZaslal: po červenec 18, 2005 6:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vilgerius napsal:
Leny-m napsal:
Mě osobně vrtá hlavou "Co kdybych..".

ano, proto nemam rad vylehani v dungu, protoze mi pak treba tyden vrta hlavou, co jsem mel udelat jinak, jak tomu slo zabranit a situaci vyresit... Smile


asi tak ale nelevitujte od tematu Very Happy a hazejte na stul karticky Smile
_________________
*Vrrrr*
Smutek

http://www.vlci.info/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pajadin
Wyrm


Založen: 28. 01. 2004
Příspěvky: 2083
Bydliště: Hotel v Magnicii(Žďár nad Sázavou)

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2005 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ursus napsal:
Chcete-li záhady, které mají nezvratitelné důkazy své existence, ale vědci pro ně nemají jakékoliv racionální vysvětlení, a proto se je snaží ignorovat, doporučuji knihy Ericha von Dänikena.

Mám pŕečteno :o)
_________________
Pajadin, Člen Spolku
Obchodník - milovník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ursus
Titán


Založen: 22. 04. 2004
Příspěvky: 1560
Bydliště: Na tomto světě už nebydlí

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2005 2:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pajadin napsal:
Mám pŕečteno Surprised)

Všechny? Tak to chválím. Surprised) Já jsem se k nim pořádně ještě nedostal, málo času, ale i to málo, co jsem přečetl a to, co mi říkali lidi, kteří to zhltli, přestože na tohle "nevěří" (nevěřili!), jsou to opravdu skvělé knihy.
_________________
Spoléhat na druhé je vždy ponižující, ale nemít nikoho, na něhož byste se mohli spolehnout, je ještě horší.
John Wyndham - Den trifidů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Ursus
Titán


Založen: 22. 04. 2004
Příspěvky: 1560
Bydliště: Na tomto světě už nebydlí

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2005 2:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak mě napadla ještě jedna záhada. Denně na cestách zemře mnoho lidí, denně bourají lidé ve svých plechových miláčcích z vlastní blbosti. Denně se mezi námi pohybují bezpáteřní hovada, které jezdí jak v Need for Speed: Hot Pursuit 2 (pro neznalé, tenhle díl má k realitě jízdy z celé série nejdál).
A přesto preze všechno se na druhý den situace opakuje. Další noví sebevrazi a vrazi, další nehody a další mrtví. To, že někteří členové lidské rasy disponující takovou inteligencí nejsou schopni pochopit nebezpečí plynoucí z tak riskantní jízdy, považuji za přinejmenším stejně špatně vysvětlitený jev, jakým je existence ufo a schopnosti telepatie.

Ztratit za život pět minut, to nic není, ale v pěti minutách ztratit život, to je horší.

(omlouvám se za zdánlivý offtopic)
_________________
Spoléhat na druhé je vždy ponižující, ale nemít nikoho, na něhož byste se mohli spolehnout, je ještě horší.
John Wyndham - Den trifidů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Vilgerius
Strašidlo


Založen: 21. 10. 2003
Příspěvky: 2599
Bydliště: Onen svět

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2005 3:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Spis me prekvapuje jina vec, trosku s tim souvisi.
Mluvil o to Vincent ve filmu Collateral.
(vlastnimi slovy):
A: Proc jsi tak vykolejeny, ze tenhle tlustoch umrel? Ve Rwande behem obcaske valky umirali desetitisce lidi denne a cely svet koukal. Vstoupil jsi do Internatiol Amnesty? Demonstroval \u sve vlady? Shanel/nabizel pomoc? Proc ti tedy vadi smrt tohohle jednoho cloveka?
B: Ja ty africany ale neznal!
A: Tohohle cloveka jsi taky neznal!

Aneb proc nami otrese atentat v Londyne (kolem 50ti mrtvych), blizky vychod vcelku ignorujeme (rekneme 5-50 mrtvych denne), neco jako Darfur je nam u zadku (hruby odhad za posledni rok nekde kolem 100-200 tisic mrtvych?). Proc nami otrese smrt chodce na prechodu, ktereho prejel autobus, ale je nam putna, ze v CR zemre denne na nasledky koureni pres 50 osob (tedy ten plny autobus).

Vysvetlujte zahady Smile

*tusi, ze ho Dix sprdne za odchylovani se od tematu Razz*
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ursus
Titán


Založen: 22. 04. 2004
Příspěvky: 1560
Bydliště: Na tomto světě už nebydlí

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2005 4:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vile, podle mého je odpověď docela jednoduchá.
Ty umírající Afričany si moc nepředstavíš, a i kdyby ano, tak jsi přesvědčen, že tato smrt ti nehrozí.
Koukni se třeba do Iráku nebo do Izraele a Pásma Gazy, tam umírají stovky lidí jak na běžícím pásu, ale zaprvé je to tam tak "běžné", že se vůči tomu stáváš otupělý a za druhé jsi přesvědčen, že podobné nebezpečí ti nehrozí. Typickým příkladem je nedávný atentát v Iráku s bilancí přes 100 mrtvý (tedy téměř dvojnásobek toho, co v Británii), ale neštěkl po tom pomalu ani pes.
Británie už ti ale je o hodně bližší a jakmile se něco stane, podvědomě si začínáš připouštět možnost, že to bylo dost blízko na to, abys to příště byl ty.
Stejné je to s kouřením a úmrtím na rakovinu. I když tohle je poměrně specifický případ, pro mě osobně platí, že těch lidí nemusím litovat, protože to byla jejich svobodná volba. Lidi to pak moc nešokuje, protože na tohle umírají starší spoluobčané a tedy je to pro ně opět většinou vzdálené a jsou "mimo nebezpečí".
Co se týče problému na silnici, tak zabije-li se někdo vlastní vinou, dobře mu tak, pomalu mu to můžeme přát, ale pokud v tom nemá prsty, pak je to o něčem jiném. Taková smrt udeří blízko vás a podvědomě vnímáte, že jste téměř bezmocní v tom smyslu, že nemáte prostředky, jak zabránit tomu, abyste to příště byli vy.
Já nad tím takhle začl uvažovat po té, co mě na silnici málem sejmul jeden bezohledný řidič, ačkoliv já jel předpisově na kole, dokonce za krajní bílou čárou. K tomu se mi přidal obrázek, ke kterému jsme se nachomítl a který se odehrál před mýma očima, kdy auto jelo předpisově bez sebemenší chybičky a z vedlejší cesty mu tam z ničeho nic vlítl blbeček v jiném autě a havárie byla na světě.
_________________
Spoléhat na druhé je vždy ponižující, ale nemít nikoho, na něhož byste se mohli spolehnout, je ještě horší.
John Wyndham - Den trifidů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Vilgerius
Strašidlo


Založen: 21. 10. 2003
Příspěvky: 2599
Bydliště: Onen svět

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2005 4:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A nedesi te trosku ta jednoduchost te odpovedi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ursus
Titán


Založen: 22. 04. 2004
Příspěvky: 1560
Bydliště: Na tomto světě už nebydlí

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2005 4:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vilgerius napsal:
A nedesi te trosku ta jednoduchost te odpovedi?

Děsí, ale řekni, že to není pravda? Podle mého nikoho nešokuje to, že zemřel někdo, koho neznal, ale pomyšlení, že by se mu to mohlo stát taky.
_________________
Spoléhat na druhé je vždy ponižující, ale nemít nikoho, na něhož byste se mohli spolehnout, je ještě horší.
John Wyndham - Den trifidů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Dix
Phoenix


Založen: 10. 09. 2004
Příspěvky: 1449
Bydliště: Vlčí jeskyně(Nereknu)

PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2005 4:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

[OT] 4Vile je to zajimave tema proc bych te mel sprdavat Smile [/OT]
_________________
*Vrrrr*
Smutek

http://www.vlci.info/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Fórum Spolku -> Diskuze Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 5 z 8

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

Chronicles phpBB2 theme by Jakob Persson (http://www.eddingschronicles.com). Stone textures by Patty Herford.